At Gibi Koşup Zıplayan Norveçli Kadın: Ayla Kirstine

Norveçli Ayla Kirstine, köpek ve at gibi hayvanların engelli koşu yarışlarına duyduğu ilgisinden ötürü onlarla yarışabilecek bir yetenek geliştirdi. Köpeklerin engeller üzerinden atlamasını taklit edecek şekilde 4 yaşından beri kendini eğittiğini söylüyor. Yeteneği son derece etkileyici olduğu için insanlar Kirstine’e Almanca At Kadın anlamına gelen “pferdmadchen” demektedir.

“4 yaşımdayken köpekleri sevdim ve kendim de köpek olmak istedim” diyor. “Yani atları sevdiğimi bildiğimde sadece öğrendiklerimi kullandım.” diyen Kristine, sosyal medyada yayımladığı video ile bir anda tüm dünyanın konuştuğu biri oldu. İşte o video:

Sadece bir at gibi koşmuyor. Ayrıca bir tahta bankın üzerinden rahatça atlayabiliyor. Kirstine Instagram’da yaklaşık üç haftadır halka açık bir hesaba sahipti, ancak Cherno adlı bir Twitter kullanıcısı Salı günkü videolarından birini ”At kadın” yorumunu paylaştı. Bu durum onun popülerliğini daha da arttırdı. Kısa zamanda videosu 18 milyondan fazla izlendi.

Videoda uzaktan bakıldığında dört bacaklı bir hayvana benziyor. Yani yaptığı işte oldukça başarılı. Bazılarının aklına evrim geçirdiği gelse de, bu durum evrimle ilgili değil. Çünkü insanın kendi ömrü içinde evrimsel bir değişim yaşaması mümkün değildir. Bu videoda görülenler tamamen öğrenmeye dayalıdır. 

Herkes Kirstine’nin sıradışı hobisini desteklemiyor. Olumsuz yorumların sayısı da bir hayli fazla. Bundan dolayı Norveççe veya İngilizce olmayan yorumların silineceğini söyledi. Kendisine olumlu yorumlarda bulunan takipçilerine ise teşekkür ettikten sonra yeni bir video yükledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşın

%d blogcu bunu beğendi: